Zbiornik Moczury zarybiony węgorzem

W dniu 12.06.2018 zbiornik Moczury 737 został zarybiony węgorzem (wielkość około 4 sztuki na kilogram). Zarybiono w ilości 14 kologramów. Ryby zostały komisyjnie wpuszczone w obecności wędkarzy obecnych na łowisku.
 
Zarząd planuje sukcesywnie zarybiać zbiorniki należące do Koła, kładąc szczególny nacisk na odbudowę gatunkową ryb rodzimych oraz szlachetnych.
 
W roku 2018, biorąc pod uwagę aktualną sytuację finansową (co może jeszcze zmienić się na plus) planowane są następujące zarybienia:

 Sandacz – 200 kg
Szczupak – 250 kg
Lin – 200 kg
Karp – 1000 kg
Karaś pospolity – 100 kg
Inne gatunki zależnie od dostępności – około 200 kg
Węgorz narybek – 6 kg

 Ostateczna ilość dla danego gatunku oraz rzeczywista dostępność ryb uzależniona jest od dostawcy w okresie ich odłowu. Podane wartości to gatunki oraz ilości ryb zamówionych przez Koło.
 
Liczymy, że gospodarka zarbieniowa Zarządu Koła spotka się z aprobatą naszych Członków. Pieniądze przeznaczone na gatunki ryb rodzimych (szczególnie drapieżnik) pochodzą częsciowo z podwyżki cen licencji oraz rezygnacji z zarybienia pstrągiem w roku 2018. Zarybienia w latach kolejnych będą uzależnione od aktualnych potrzeb łowisk, tak, by zachować różnorodność gatunkową na naszych zbiornikach i uczynić je coraz bardziej atrakcyjnymi wędkarsko.

 Poniżej prezentujemy film przedstawiający węgorze, którymi zarybiono podczas ważenia w gospodarstwie rybackim:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.