Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Zarząd Koła PZW Nr 28 w Knurowie informuje, że w dniu 2 czerwca 2024 roku (niedziela) w godzinach 8.00-12.30 na zbiorniku „Moczury” na trzech brzegach od Rybaczówki , lipek i od działek brzeg od farskich jest wyłączony z wędkowania. w Knurowie przy ulicy Dworcowej odbędą się Zawody Spławikowe z okazji „Dnia Dziecka”.

Zawody organizowane są dla dzieci w wieku od 5-14 lat w dwóch kategoriach wiekowych 5-9 lat, 10-14 lat z podziałem na chłopców i dziewczynki.

REGULAMIN ZAWODÓW

1. Zawody rozgrywane będą metodą spławikową.

2. Połowu można dokonywać jedną wędką.

3. Na czas trwania zawodów znosi się wymiary ochronne ryb.

(Wszystkie złowione ryby po zważeniu przez sędziów wracają do łowiska)

4. Zapisy do udziału w zawodach odbędą się w dniu 2 czerwca 2024 roku w godzinach 07.30-08.30 na wyznaczonych stanowiskach przy „Rybaczówce” koła.

5. Start dla wszystkich grup o godzinie 9.00

6. Grupa wiekowa od 5-9 lat dokonuje połowu przez 1,5 godziny.

7. Po upływie 1.5 godziny o 10.30 sędziowie zawodów rozpoczną ważenie ryb na stanowiskach. Po zważeniu ryb młodsza grupa udaje się do „Rybaczówki”, gdzie będą ogłoszone wyniki, wręczone paczki, a najlepszym nagrody rzeczowe.

8. Starsza grupa 10-14 lat dokonuje połowu przez 3 godziny. Po sygnale dźwiękowym sędziowie rozpoczną ważenie ryb na stanowiskach. Po zważeniu starsza grupa udaje się do Rybaczówki, gdzie będą ogłoszone wyniki, wręczone paczki, a najlepszym nagrody rzeczowe.

9. Dzieci uczestniczące w zawodach muszą być pod opieką osoby dorosłej.

10. Dzieci łowią samodzielnie.

11.Każdy startujący zawodnik musi posiadać siatkę do przechowywania ryb w stanie żywym,a także podbierak. Limit zanęty wynosi 9litrów.

12. Organizator nie ponosi odpowiedzialności materialnej za wypadki i szkody osobowe,rzeczowe i majątkowe wynikłe przed, w czasie zawodów lub bezpośrednio po zawodach zarówno wobec uczestników jak i osób trzecich.

13. Wszyscy uczestnicy wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu zawodów zamieszczonych w mediach oraz na stronie internetowej koła.

14. Każdy opiekun zapisujący uczestnika-dziecko na zawody otrzymuje powyższy regulamin podpisując, że się z nim zapoznał i akceptuje warunki uczestnictwa Dziecka w zawodach z okazji Dnia Dziecka

Przewidziano nagrody dla najlepszej trójki w każdej kategorii wiekowej i paczki ze słodyczami dla wszystkich dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.