Rozegrano Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Kadetów U15

W dniach 09-10 czerwca 2018, na zbiorniku Poręba koło Zawiercia rozegrano Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Kadetów U15 w dyscyplinie spławikowej.

Koło PZW 28 Knurów reprezentowało dwóch kadetów – Piotr Parzybut oraz Mateusz Parzybut. Po 1 turze, nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 1 miejsce w sektorze oraz 2 miejsce w sektorze. Wysoki wynik uzyskany w pierwszym dniu zawodów potwierdził kierunek w doborze taktyki. W drugiej turze Piotr uzyskał 7 lokatę w sektorze natomiast Mateusz był 3. Zabrakło odrobinę szczęścia oraz doświadczenia, gdyż truga tura okazała się zdecydowanie trudniejsza technicznie. Pomimo tego, że ryby były w łowisku, bardzo dużo z nich spinało się tuż po zacięciu. W wodzie zostało dobre kilka kilogramów ryb, co niestety wpłynęło negatywnie na wyniki. Ostatecznie po dwóch turach zawodów nasi zawodnicy zajęli indywidualnie:

Mateusz Parzybut – 3 miejsce i tutuł 2 v-ce mistrza Okręgu PZW w Katowicach

Piotr Parzybut – 9 miejsce

Warto przy tym podkreślić, że Mateusz Parzybut drugi raz z rzędu znalazł się na podium Mistrzostw Okręgu, co potwierdza jego doskonałe przygotowanie oraz dobrą formę. W zeszłym roku Mateusz zajął 2 miejsce zdobywając tytuł 1 v-ce mistrza Okręgu.

Piotruś Parzybut, który w zeszłym roku zajął 44 lokatę w tym roku awansował aż o 35 pozycji, co jest niewątpliwie namacalnym progresem, szczególnie, że wyprzedził swoich starszych oraz dużo bardziej doświadczonych kolegów.

W zawodach startowało łącznie 60 zawodników i zawodniczek!

Gratulujemy zwycięzcy, koledze Grzegorzowi Frankowi, oraz wszystkim zawodnikom, którzy godnie reprezentowali swoje koła! Podziękowania należą się ZO PZW w Katowicach oraz Komisji Sędziowskiej i Młodzieżowej za sprawne przeprowadzenie zawodów, które odbyły się bez żadnych przeszkód i w miłej atmosferze. 

Naszym zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów! Mateuszowi życzymy w przyszłym roku 1 miejsca, gdyż tylko tego brakuje mu już w swojej “kolekcji” pucharów Mistrzostw Okręgu Kadetów!

Komentarze
  1. 6 lat temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.