Kontrole zbiorników – Społeczna Straż Rybacka

W ostatnim czasie SSR Koła PZW Nr 28 Knurów przeprowadziła kontrole naszych zbiorników. Nie stwierdzono nieprawidłowości. Kilku wędkarzy pouczono w związku ze zmianami w regulaminie zbiorników licencyjnych Moczury 737 i Zacisze 738. Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem jak również informacjami zawartymi na zezwoleniu – sposób rejestracji złowionych ryb.

Przypominamy, że na łowiskach ogólnodostępnych okręgu PZW w Katowicach, na podstawie uchwały nr 60/2017 Prezydium ZO dot. zmian w zasadach wędkowania obowiązujących od 2018 na wodach naszego okręgu, złowione ryby zgodnie z limitem ilościowym przeznaczone do zabrania należy przechowywać WYŁĄCZNIE w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Zasada ta dotyczy również ryb przeznaczonych na tzw. “żywca”. Niedopuszczalne jest więc przetrzymywanie jakichkolwiek ryb w wiaderkach, sadzykach oraz innych podobnych.

Wszelkie zasady wędkowania obowiązujące od 2018 roku na łowiskach okręgu PZW w Katowicach zamieszczone są w Zezwoleniu. Prosimy wędkarzy o zapoznanie się z tymi zasadami.

Niestety, pomimo wielu akcji oraz zdecydowanie wzorowej postawy wielu naszych wędkarzy, część osób nadal pozostawia śmieci nad naszymi zbiornikami. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne akcje sprzątania. Jednocześnie informujemy, że strażnicy będą zwracać szczególną uwagę na zaśmiecone łowiska i zgodnie z RAPR kierować zawiadomienia do właściwych rzeczników dyscyplinarnych kół. Ponadto, na łowisku “Zacisze 737” zawiadamiana będzie Policja lub Straż Leśna celem ukarania grzywną w drodze mandatu karnego za śmiecenie na terenie lasu. Na podstawie Kodeksu Wykroczeń, sprawa może trafić również do Sądu, który oprócz grzywny zasądzić może nawiązkę na rzecz usunięcia śmieci lub rekultywacji terenu.

Do niniejszej wiadomości, dołączamy zdjęcie śmieci, zebranych przez strażników SSR po kontroli w dniu 03.04.2018 na zbiorniku “Zacisze 738”. W większości śmieci stanowiły puszki, opakowania po zanętach oraz przynętach, butelki szklane oraz plastikowe. Zniszczony oraz zardzewiały parasol oraz krzesło. Wstyd!

Komentarze
  1. 6 lat temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.