Szkółka wędkarska 2017

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat do udziału w zajęciach nauki wędkarstwa organizowanych przez koło PZW nr 28 w Knurowie w ramach działającej Szkółki Wędkarskiej.

Celem działania szkółki są:

  • Promowanie wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży jako alternatywy spędzania wolnego czasu
  • Kształtowanie etyki wędkarskiej, zasad koleżeństwa i wzajemnego poszanowania
  • Kształtowanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne
  • Nauka teoretyczna oraz praktyczna wędkarstwa w różnych dyscyplinach
  • Przygotowanie do zawodów oraz starty w zawodach wędkarskich, etyczna rywalizacja
  • Przygotowanie do egzaminu na kartę wędkarską
  • Wędkowanie w zorganizowanych grupach

Zajęcia odbywają się na terenie rybaczówki koła PZW nr 28 w Knurowie przy ulicy Dworcowej oraz przy zbiorniku „Moczury” zgodnie z podanym harmonogramem zajęć, stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia. Przewidziany jest jeden grupowy wyjazd zorganizowany, którego termin podano w harmonogramie. W trakcie zajęć szkółki wędkarskiej młodzież wędkuje pod opieką instruktora i nie musi posiadać karty wędkarskiej.

Udział w zajęciach oraz zawodach jest bezpłatny. Koło zapewnia również sprzęt do nauki wędkowania. Opiekunowie proszeni są o przyjście z dzieckiem na pierwsze zajęcia w celu wypełnienia formularza zgody na uczestnictwo. Potrzebny będzie dowód osobisty.

Informujemy również, że podczas wędkowania samodzielnego (poza szkółką wędkarską), dzieci i młodzież do lat 14 zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym zwolnione są z obowiązku posiadania karty wędkarskiej, z tym że mogą one łowić ryby wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, która posiada taką kartę. Egzaminy na kartę wędkarską dla osób, które ukończyły 14 lat, odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 9.00 w rybaczówce koła. Zapraszamy wszystkich chętnych!

UWAGA: Osoby uczęszczające na zajęcia szkółki będą zwolnione ze szkolenia i przygotowane przez instruktora do egzaminu na kartę wędkarską.

Informacji w przedmiotowej sprawie udziela Kapitan Sportowy – Zdzisław Radojewski, tel: 691-901-333

 

Harmonogram szkółki wędkarskiej w 2017 r.

Pobierz plik (PDF, 34KB)

 

Komentarze
  1. 1 miesiąc temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *