Informacja rz. Odra nr 033

Uwaga Wędkarze – rz. Odra nr 033 w Kędzierzynie Koźlu – zmiana w warunkach połowu ryb.

Informuję, że Zarząd Okręgu PZW w Katowicach w dniu 01.04.2021 r. uchwalił zmianę w warunkach połowu ryb na rzece Odrze nr 033 w miejscowości Kędzierzyn Koźle-Rogi.

Na podstawie uchwały nr 27/2021 z dnia 01.04.2021 r. czasowo zawieszono ograniczenie połowu ryb wędką w soboty i niedziele na rzece Odrze nr 033 (lewy brzeg rzeki patrząc z nurtem) w Kędzierzynie Koźlu -Rogi na odcinku od mostu drogowego drogi nr 418 ( most im. Józefa Długosza w ciągu ul. Dunikowskiego przy wyspie) do ujścia kanału Gliwickiego. Zawieszenie ww. zakazu będzie obowiązywało do czasu uchylenia obostrzeń zawartych
w rozporządzeniach Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. oraz wprowadzonymi zmianami z dnia 25.03.2021 r. i 29.03.2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID– 19.”

Zgodnie z powyższym komunikatem, można w sobote oraz niedziele wędkować na rzece Odrze po obu stronach rzeki. Ograniczenie dotyczące lewego brzegu – ze względu na brak zawodów wędkarskich zostaje w związku z powyższym zawieszone.

Należy jednak pamiętać, że wciąż obowiązuje ograniczenie dot. zakazu zabierania złowionych ryb za wyjątkiem wtorków oraz czwartków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.